piątek, 16 listopada 2012

Małgorzata Warda , Nikt nie widział , nikt nie słyszał...


Nikt nie widział, nikt nie słyszał…
Autor:   Małgorzata  Warda 
wydawnictwo: Świat Książki
data wydania: październik 2010
ISBN: 978-83-247-1869-6
liczba stron: 396
   


Lena od dwudziestu lat próbuje dojść, co się stało z jej małą siostrzyczką Sarą, która nagle zniknęła z podwórka w Gdyni. Agnieszka, młoda Polka z Paryża, odkrywa, że niegdyś została porwana, a na plaży w Łebie policja odnajduje kobietę, która uciekła po latach od swego porywacza. Czy któraś z nich jest zaginioną Sarą?
Wszechstronnie opisany problem nagłych zniknięć, utraty tożsamości, kwestii tzw. „syndromu wiedeńskiego”, gdy ofiara przywiązuje się do porywacza i dramatów rodzin. Świetna psychologia, atrakcyjna forma, na pograniczu thrillera i powieści psychologicznej. 

 Informacje o książce i zdjęcie okładki pochodzą z internetu.


Lena  jako jedenastoletnia dziewczynka przezywa ogromną tragedię .  W niewyjaśnionych okolicznościach  znika jej ukochana młodsza siostra Sara. Dziewczynka była po raz ostatni widziana, gdy wychodziła z domu pobawić się na podwórko przed blokiem. Od tego czasu słuch po niej zaginął.  Przez osiemnaście lat Lena ustalić okoliczności zaginięcia siostry. Były do siebie bardzo przywiązane . Wychowywały się bez matki.                 Były dla siebie najbliższymi osobami. Równocześnie czytelnik poznaje losy  młodej dziewczyny.                 Agnieszka mieszka w Paryżu.  Jest  dobrze zapowiadającą się piosenkarkę. Po prywatnym śledztwie dowiaduje się, że w dzieciństwie została porwana.I   Monika Litwin.  Dziewczyna jest ofiarą psychopaty.        Przez wiele lat była przetrzymywana w piwnicy. Bohaterka po uwolnieniu zaczęła przejawiać  „syndrom sztokholmski” .Kobiety  łączy wspólna przeszłość.
Jaka ?  
Czy zagadka zniknięcia Sary zostanie wyjaśniona ? 
Czy któraś z bohaterek okaże się siostrą Leny? 
Autorka do ostatnich stron książki nie wyjaśnia nam tych zagadek. Trzyma czytelnika w napięciu . Już dawno żadna powieść  nie wywołała we mnie takich emocji . Jestem pod ogromnym wrażeniem .
Jak  przypadek, coś wręcz nieistotnego  mogą zmienić życie  .  Wystarczy tylko znaleźć się przez chwilę w nieodpowiednim czasie w nieodpowiednim miejscu.
Co mnie zastanowiło ? Tytuł książki " Nikt nie widział , nikt nie słyszał ."  Ilu z nas nie chce widzieć i słyszeć , gdy komuś dzieje się krzywda . Wierzyć się nie chce , że w tłumie ludzi ginie człowiek. 
Smutna prawda ...

Pani Małgorzata Warda zachwyca sposobem pisania , umiejętnością wprowadzania czytelnika w różne stany emocjonalne. 

Jeśli macie ochotę na dawkę emocji  koniecznie sięgnijcie po tą książkę .

Moja ocena 6/6Książka przeczytana w ramach wyzwania  : 

Polacy , nie gęsi , czyli czytajmy polską literaturę6 komentarzy:

 1. strasznie ci tej książki zazdroszczę, okropnie po prostu!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam wszystkie książki tej Autorki za wyjątkiem tej właśnie. Poluję na nią od dłuższego czasu w bibliotece.

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę, że książka warta uwagi. Chętnie ją przeczytam.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nikt nie widział, nikt nie słyszał, a ja przeczytam..

  OdpowiedzUsuń
 5. koniecznie muszę przeczytac
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń