piątek, 16 listopada 2012

Debbie Macomber " Sklep na Bloosom Street "Tytuł: Sklep na Blossom Street
Autor: Debbie Macomber
Wydawnictwo: Harlequin/Mira
Rok wydania: 2012
Liczba stron: 400
"Sklep na Blossom Street"  Debbie Macomber to piękna opowieść o życiu czterech kobiet , które przypadkowo spotykają się na kursie dziergania na drutach .
Lidia    Hoffman po  dwukrotnej zwycieskiej walce z nowotworem otwiera swój wymarzony sklep z włóczką . Organizuje piątkowe spotkania z włóczką .  Od tej pory w jej życiu wiele się zmienia Dla mnie jest przykładem na to ,ze warto  spełniać własne marzenia .
Poznaje trzy  kobiety , które postanawiają nauczyć się dziergać na drutach. Każda z nich  reprezentuje inny świat, inne wartości i inny sposób patrzenia na życie. Jacquiline Donovan -  kobieta  z wyższych sfer ,  mająca problemy małżeńskie. Niesympatyczna , zasadnicza . Nie  toleruje  synowej, która wydaje jej się zbyt pospolita . Niezbyt szczęśliwa . Dlaczego?  jak długo można udawac , że nie widzi się zdrad swojego męża. 
Carol   Girrard  od wielu lat stara się z mężem o dziecko . Każdy kolejny miesiąc , gdy pryskają  marzenia o potomku przynosi rozpacz i łzy ? Czy mąż ją rozumie i wspiera ?  Czy znajdzie się rozwiązanie dla tej pary  , gdy metoda in-vitro zawodzi? 
Alix Towsend - młoda dziewczyna która od 16 roku życia sam musi dbać o siebie a niesłusznie oskarżona o posiadanie narkotyków musi odpracować karę społecznie w wypożyczalni kaset.  Czy Alix dostanie nową szansę ?
Jak  kobiety poradzą sobie z własnymi problemami ?
Czy wspólne spotkania przy kłębku wełny pozwolą im otworzyć się na innych i zaufać po raz kolejny ? Jak wiele zmian przyniesie im życie ?
Książka przyjemna w odbiorze.  Zawierająca całe  mnóstwo mądrych , życiowych przesłań. 
 I te cytaty ...
Sięgnijcie koniecznie po tą książkę ,  jeśli nie czytałyście , bo warto. 

A ja idę teraz trochę podziergać , bo ..."Nabieranie kolejnych oczek daje poczucie celu i spełnienia. Kiedy cały świat wali się w gruzy, człowiek zaczyna tęsknić za porządkiem. Odnalazłam go w robótkach ręcznych. Czytałam gdzieś, że robienie na drutach obniża stres w większym stopniu niż medytacja." 
 


Moja ocena: 6/6

Dodatkowy plus za piękną , pastelową okładkę . 


Za możliwość przeczytania książki dziękuję Pani Monice
 i  wydawnictwu   Harlequin / Mira .

3 komentarze:

  1. Książka widzę że i Ciebie zachwyciła. Ja również znalazłam wiele mądrych cytatów adekwatnych do tego co robie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Miałam możliwość ją mieć ale wybrałam co innego:D już druga pochwalna recenzja i powoli zaczynam żałować:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja bardzo lubię książki Debbie Macomber są takie ciepłe i pełne prawdziwego życia...

    OdpowiedzUsuń