czwartek, 6 marca 2014

Cecelia Ahern , Dziękuję za wspomnienia 

 

Tytuł :  Dziękuję za wspomnienia


Autor : Cecelia  Ahern


Wydawnictwo : Muza

 


Jak można znać kogoś, kogo nigdy się nie spotkało?
Joyce Conway pamięta rzeczy, których nie powinna. Zna małe brukowane paryskie uliczki, po których nigdy nie spacerowała. Każdej nocy śni o nieznajomej małej dziewczynce z jasnymi włosami.
Justin Hitchcock jest rozwiedziony, samotny i zniecierpliwiony. Przybywa do Dublina, aby dać wykład na temat sztuki i poznaje atrakcyjną panią doktor, która przekonuje go do oddania krwi. To pierwsza rzecz od długiego czasu, którą Justin robi spontanicznie, z serca.
Kiedy Joyce wychodzi ze szpitala po poważnym wypadku, jej życie i małżeństwo jest zrujnowane. Przeprowadza się z powrotem do swojego starego ojca. Przez cały ten czas wrażenie déja vu staje się coraz silniejsze. Joyce nie może zrozumieć, dlaczego?


Zdjęcie okładki i informacje o książce pochodzą z : LC. 
 

Joyce, agentka nieruchomości przeżywa tragedię swego życia .  Traci dziecko. Jej małżeństwo okazuje się  być  fikcją . Ta ogromna trauma wywołuje u niej bunt i żal i poczucie ogromnej straty.  Obcina  na krótko włosy  i  zamyka się w pokoju swego dzieciństwa , by w samotności oswoić się z żałobą . Będąc w szpitalu otrzymuje krew  Justina, wykładowcy historii sztuki  zastrzyków . Mężczyzna jest  po  rozwodzie . Joyce  dziwnym trafem zyskuje   wspomnienia, sny a nawet upodobania kulinarne swego dawcy krwi .                 Od tej pory oboje  spotykają się przypadkiem w różnych miejscach . Joyce próbuje zrozumieć co się z nią dzieje i wyrusza do Londynu w poszukiwaniu mężczyzny.   Książkę zakupiłam zaciekawiona recenzjami . Czy mi się podobała ? Czytało się dość ciężko . A szkoda , bo temat utraty dziecka , rozpadającego się małżeństwa powinien wywołać    w czytelnikach emocje .  Powieść jest bardzo przewidywalna   Od początku było wiadomo , że tych dwoje się kiedyś spotka . Ponoć inne powieści Cecelii Ahern są znacznie lepsze .   Nie zniechęcam się . Sięgnę po następne, jeśli pojawi się stosowna okazja .  


Moja ocena  :  4/6

Książka bierze udział w wyzwaniu " KLUCZNIK ".
 

11 komentarzy:

 1. Chciałabym serdecznie zaprosić do udziału w moim autorskim czytelniczym wyzwaniu pt. KLUCZNIK.
  W skrócie - polega ono na czytaniu książek posiadających zaproponowane comiesięczne kluczniki, czyli hasła-klucze, za każdą zgłoszoną książkę w miesiącu zdobywa się punkt :)
  Szczegóły tutaj: http://recenzjeami.blogspot.com/2014/03/wyzwanie-czytelnicze-klucznik.html
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że dołączyłaś :) Dodaję +1 punkt za marcowy klucznik 2.
   Bardzo lubię Ahern. Czytałam jej PS kocham cię i gdybyś mnie teraz zobaczył. tej książki niestety nie, a bardzo bym chciała dorwać w swoje ręce krainę zwaną tutaj :)

   Usuń
  2. PS K.c też czytałam . Świetna. Zaczynam Na końcu tęczy . Pozostałe jeszcze przede mną .

   Usuń
  3. I dziękuję za punkciki . Będą kolejne recenzje.

   Usuń
 2. Tak jak powiedziałaś. Wszystko powinno grać. Jak widać pomysł dobry ale z realizacją gorzej. No cóż zdarza się:/ A ty otrzymujesz ode mnie punk za tę książkę w wyzwaniu "Gatunkowy miesięcznik" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię książki tej Pani :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Hi jestem Daria ,
  niezwykle dobrze czyta się twoje teksty, zapewne obejrze twojego bloga również nie raz, a właśnie pozdrawiam również zapraszam na moją strone www

  OdpowiedzUsuń