wtorek, 8 stycznia 2013

Katarzyna Michalak , Wiśniowy Dworek


Wiśniowy Dworek

Autor: KATARZYNA  MICHALAK

seria/cykl wydawniczy: Seria owocowa tom 4
wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
data wydania: listopad 2012
ISBN: 978-83-08-05012-5
liczba stron: 312W Wiśniowym Dworku, gdzieś pod litewską granicą mieszka Danusia. Jest nauczycielką w wiejskiej szkole i nie wyobraża sobie życia w wielkim mieście, pełnym spieszących się ludzi.

Na warszawskim Mokotowie, niedaleko parku Morskie Oko, mieszka Danka. Jest przebojową biznesmenką w międzynarodowej korporacji i nie wyobraża sobie życia na wsi, gdzie życie toczy się powoli, a jego rytm wyznacza przyroda. Te dwie kobiety pozornie dzieli wszystko, ale łączy jedna tajemnica.

I jeszcze ktoś. Mężczyzna, który przybył z przeszłości, by odebrać to, co do niego należy...
 

 Zdjęcie okładki i opis pochodzą z portalu Lubimy czytać .

Wiśniowy Dworek” to czwarta powieść Katarzyny Michalak wydana w owocowej serii nakładem Wydawnictwa Literackiego. Bohaterkami powieści są dwie kobiety , podobne fizycznie  a jednak bardzo różne. Co ich łączy a może kto?
Danusia Wrzesień,  wrażliwa, sympatycznatrzydziestolatka. Nauczycielka  w szkole w pięknym Wiśniowym dworku  w Milewie, małej wsi  położonej wśród lasów w pobliżu litewskiej granicy. Danusia opiekuje się starym, schorowanym ojcem , który jak się później okaże ukrywa rodzinny dramat. Pewnego dnia przystojny i tajemniczy  sąsiad doręcza  jej dziwną przesyłkę.

Danka Lucińska mieszka i pracuje w Warszawie.Jest szefową firmy zajmującej się zarządzaniem apartamentowcami. Praca w stresie , wymagania i brak zaufania do ludzi z otoczenia powodują   ,że czuje się wyczerpana . Pewnego dnia  i jej tajemniczy mężczyzna wręcza  przesyłkę.
Co się za tym kryje ?
Powiem szczerze, że " Wiśniowy dworek " mnie nie zachwycił . Nieco naiwny . Ale z kolei pani Katarzyna Michalak nieustannie zaskakuje. 
Nawet jeśli kolejna powieść tej autorki mnie nieco rozczaruje to i tak mam ochotę sięgnąć po kolejna .
 To jakaś magia ...
Każda powieść pani Kasi jest pełna ciepła , życzliwości i co najważniejsze  wiary w lepsze jutro.
Ja już czekam na kolejną . A Wy?Moja ocena 5/6
Plus za okładkę . Piękna.


Za książkę dziękuję Wydawnictwu Literackiemu. 
Spełniacie marzenia!

1 komentarz:

  1. Wiśniowego dworku jeszcze nie czytałam, za to pierwszą z owocowej serii tak :)

    OdpowiedzUsuń