wtorek, 8 stycznia 2013Intryga i namiętność

Autor: 
seria/cykl wydawniczy: Mira/Romans historyczny
wydawnictwo: Harlequin Mira
data wydania: listopad 2012
ISBN: 978-83-238-9204-5
liczba stron: 400Porywająca akcja, miłość i intryga w Anglii i Rosji na początku XIX wieku!

Bracia bliźniacy, podobni do siebie jak dwie krople wody, różnią się temperamentem. Życie księcia Stefana jest zagrożone, więc jego brat awanturnik Edmond wraca z Petersburga, by go chronić. Chce wykorzystać podobieństwo i zastawić pułapkę na zamachowców. Jest przekonany, że nikt go nie zdemaskuje. Jednak młodziutka piękność, Brianna Quinn, szybko odkrywa mistyfikację. Intryga skomplikuje się, gdy przystojnego Edmonda i czarującą Briannę połączy burzliwa namiętność…

Informacje o książce i zdjęcie okładki pochodzą z portalu Lubimy czytać.


Akcja powieści rozgrywa się na początku XIX wieku w 1820 roku. Edmond Summerville, syn angielskiego księcia i matki Rosjanki, od kliku lat mieszka w Petersburgu, gdzie służy carowi Aleksandrowi II. Pewnego dnia mężczyzna  dowiaduje się, że życie jego brata bliźniaka jest zagrożone.  Sprawa komplikuje się coraz bardziej, kiedy na jego drodze pojawia się Brianna Quinn, towarzyszka z lat dziecięcych, która chyba jako jedyna od razu rozpoznaje mistyfikacje braci. Dziewczyna wykorzystuje sytuację i grozi Edmondowi, że jeśli nie przyjmie jej pod swój dach, to ujawni ich kłamstwa. Czy Summerville ulegnie szantażowi ? Co grozi Brianne ? 

Rzadko czytam romanse  historyczne , ale nie powiem , że ich nie lubię . Na chwilę można przenieść się w świat bali , pięknych sukien, rycerskich mężczyzn i konwenansów, które też miały swój urok.  Która z nas będąc małą dziewczynka o tym nie marzyła o takich balach. Powieść czyta się szybko , przyjemnie. Największą zaletą powieści jest jej wartka akcja oraz interesująco skonstruowani przez pisarkę  bohaterowie , którzy jak każdy mają swoje zalety   i swoje wady. Autorka w mistrzowski sposób przedstawia życie ówczesnej arystokracji. 

Wątek miłosny interesujący .
Gdy się ucieka przed miłością wszystko się przecież  może zdarzyć ...
Miłość,  intryga i polityczne wydarzenia w tle- czego chcieć więcej .
Wszystkim miłośnikom romansów historycznych  polecam , aby przeczytali ,,Intrygę i namiętność’’. 

Moja ocena 4/6


Za książkę dziękuję Wydawnictwu Mira /Harlequin.1 komentarz: