wtorek, 8 stycznia 2013

O męskim dojrzewaniu...Houston, mamy problem

Autor: KATARZYNA  GROCHOLA

wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
data wydania: październik 2012
ISBN: 978-83-08-05000-2
liczba stron: 608
Katarzyna Grochola zmienia front! Czytelnicy z pewnością będą zaskoczeni, gdyż bestsellerowa pisarska bohaterem swej najnowszej książki uczyniła… mężczyznę!

Szykuje się pełna przygód, zaskakująca powieść – jak zwykle utrzymana w błyskotliwym, pełnym humoru stylu – która nie tylko z pewnością podbije serce dotychczasowych czytelniczek Katarzyny Grocholi, ale ma szansę zdobyć nowych fanów – także wśród mężczyzn.
Bohaterem powieści jest Jeremiasz, sympatyczny i błyskotliwy trzydziestodwulatek, który znalazł się na tzw. życiowym zakręcie. Jest piekielnie zdolnym operatorem filmowym, ale okazał się zbyt prawy i bezkompromisowy, by zrobić karierę w filmie. Nie ma pracy, przędzie więc cienko, a kredyt za mieszkanie spłacać trzeba. Bo przecież nie może mieszkać z matką, która ciągle wtrąca się w jego życie. Jeremiasz wie dużo o kobietach, ba! wie o nich wszystko, a może nawet więcej, bo gdzie się obróci, tam jakaś pani – a to matka, a to sąsiadka z piętra, a to córka sąsiadki, a to Zmora mieszkająca piętro niżej, a to kumpela, z którą można pogadać jak z najlepszym przyjacielem. A wszystkie od niego czegoś żądają i każda sprawi mu jakaś niespodziankę.Zdjęcie okładki książki oraz informacja pochodza z portalu Lubimy czytać .Katarzyna Grochola jest popularną polską pisarką. Przeczytałam wszystkie jej wydane do tej pory powieści . I byłam bardzo ciekawa kolejnej. Ale do rzeczy...

Jeremiasz -trzydziestodwuletni mężczyzna jest operatorem filmowym. Niestety , zbyt uczciwym i bezkompromisowym , by móc zrobić karierę w filmowym światku. Ma zobowiązania finansowe , więc dorabia sobie w dorywczych naprawach sprzętu telewizyjnego. Niedawno rozstał się ze swoją ukochaną, z którą był od kilku lat. Jak większość mężczyzn nie radzi sobie z nadopiekuńczą matką i licznymi kobietami. Sa one za to przyczyną najróżniejszych perypetii życiowych…

Powieść o późnym dojrzewaniu mężczyzny . Czy zabawna ? Mnie nieco rozczarowała. Mężczyzna tak zakręcony i niedojrzały jak Jeremiasz bawi , owszem , ale tylko przez parę chwil! Plusem jest barwny język oraz dowcipne i zabawne dialogi. 

Tu pani Grochola jest mistrzem.
Nie ma książek złych , zbyt trudnych, zbyt nudnych...  Każda znajduje czytelnika.


1 komentarz:

  1. Nie czytałam jeszcze nic tej autorki, wszystko przede mną:)

    OdpowiedzUsuń