wtorek, 8 stycznia 2013

Kochać . Jak to łatwo powiedzieć...


Janusz Leon Wiśniewski 

Irada Wownenko

Miłość oraz inne dysonanse

Tłumaczenie: Katarzyna Maria Janowska
Oprawa twarda
Liczba stron: 480Anna… Pojawiła się tak nagle, przypadkiem. Przypadkiem?! W Moskwie przypadek powinien otrzymać zupełnie inną definicję. Słuchałem Okudżawy i w tle ciągle słyszałem jej mocny, harmonijny głos. Odtwarzałem w pamięci obraz jej warg…

~~~~

Struna – ceniony krytyk muzyczny, Polak z niemieckim paszportem. Rozwiedziony, bez rodziny, bez nadziei. Kiedyś marzył o tym, ze zostanie muzykiem, kochał do szaleństwa, ale ani muzyka ani kobieta nie były mu wierne.
Anna – Rosjanka – żyje z dnia na dzień, w małżeństwie bez miłości. Chciała być aktorką, chciała mieć dzieci. Niestety, żadnego w tych marzeń nie udało jej się zrealizować.
Spotkali się przypadkowo, oboje samotni w Moskwie. Nie spodziewali się, że taka miłość w ogóle się zdarza. Niemożliwa, wbrew rozsądkowi, wbrew zasadom.

~~~~

Miłość oraz inne dysonanse to pełna muzyki i namiętności powieść, pisana z dwóch perspektyw, z dwóch krajów, z dwóch serc.
To opowieści o diametralnie różnych światach, dwóch równoległych losach, które połączył przypadek - w cieniu osobistych dramatów i niełatwych relacji polsko-rosyjskich. 

Zdjęcie okładki i informacje pochodzą ze strony Wydawnictwa Literackiego.

Zastanawiam się jak przedstawić Wam ta powieść. Wtajemniczeni wiedzą ,ze ja J.L.Wiśniewskiego uwielbiam. Gra na moich emocjach niczym najlepszy wirtuoz. 
 A to powoduje , ze nie potrafię być obiektywna. 
To powieść o miłości , samotności , namiętności , ludzkich słabościach i marzeniach. O tym, ,że każdy chce być kochany. 
Bo miłość jest wartością...
Z ta powieścią jest jak z muzyka klasyczna . Trzeba ją poznać .

Moja ocena 6/6

1 komentarz:

  1. jestem ciekawa tej książki,chętnie przeczytałabym..

    OdpowiedzUsuń