czwartek, 13 września 2012

Candace Camp , Czarny brylant
wydawnictwo: Mira/HARLEQUIN
data wydania: czerwiec 2012
ISBN: 978-83-238-8807-9
liczba stron: 416
kategoria: romans historyczny
Piękna Kyria Moreland pewnego dnia otrzymuje rzeźbioną szkatułkę z czarnym brylantem. Kto i dlaczego przysłał jej ten nieoczekiwany podarunek? Dlaczego został zabity posłaniec? Jaki mroczny sekret kryje szkatułka? Kyria chce znaleźć odpowiedzi na te pytania. Pomoc oferuje jej Rafe McIntyre, przyjaciel rodziny, przystojny i energiczny Amerykanin. Ani Kyria, ani Rafe nie wiedzą, jak wielkie niebezpieczeństwo na siebie ściągają, próbując rozwikłać tajemnicę szkatułki i czarnego brylantu.

Opis książki oraz zdjęcie okładki pochodzą ze strony portalu Lubimy czytać .


„Czarny brylant” to powieść historyczna , ktorej autorką jest znana amerykańsa pisarka Candace Camp. kto się juz spotkał z powieściami tej autorki może być pewien , że czeka go porcja dobrej kobiecej literatury.
Akcja powieści toczy się w XIX- wiecznej Anglii.
Bohaterką powieści jest Kyria Moreland. Arystokratka ze starego angielskiego rodu , który    w niczym nie przypomina jednak ówczesnej arystokracji. 
Kyria w dość nietypowych okolicznościach ( bo podczas pogoni za papugą wdrapała sie na drzewo i groził jej upadek ) poznaje przystojnego Amerykanina , który jak na dżentelmena przystało pospieszył jej z pomocą. Rafe McIntyre jest przyjacielem  pana młodego, za którego za mąż własnie wybiera się siostra Kyrii – Oliwia.
W nocy podczas wesela ginie obcy człowiek . Mężczyzna zdąży jednak przed śmiercią dostarczyć Kyrii tajemniczą szkatułkę. Od tej chwili życie rodziny zmienia się w jedną wielka niebezpieczna przygodę.Nikt jednak nie zdaje sobie sprawy jak wielkie niebezpieczeństwo im grozi . Dlaczego szkatułka budzi takie zainteresowanie? Czy faktycznie w szkatułce ukryto Sztandar Bojowy Konstantyna? Co mam z tym wspólnego kult bogini Inan ? Czy Kyria zaufa przystojnemu Amerykaninowi ?
Po książkę sięga się z ogromną przyjemnością .
 Piękna okładka kusi... 

Powieść historyczna. W której wątek miłosny przelata się z kryminalnym znajdzie z pewnością wielu zwolenników.
„ Czarny brylant” mogę Wam spokojnie polecić jako miłe towarzystwo na urlopie.


Moja ocena 4+/6.

Za powieść dziękuję wydawnictwu Harlequin/Mira.

4 komentarze:

 1. Książkę przeczytałam :) też mi się podobała, takie małe odstresowanie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię się zrelaksować z książką w ręku więc pewnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam i miło spędziłam z książką czas :)

  OdpowiedzUsuń
 4. To jedna z tych książek, na które po każdej kolejnej pozytywnej recenzji mam coraz większą ochotę! :D

  OdpowiedzUsuń