czwartek, 13 września 2012

Sarah Jio , Marcowe fiołki

 


Autor:
wydawnictwo: Znak
data wydania: luty 2012
ISBN: 978-83-240-1682-2
liczba stron: 304


 

 

 Dziesięć lat temu Emily miała wszystko. Dziś jej kariera leży w gruzach, a ukochany mąż zabiera z ich mieszkania ostatni karton i odchodzi do innej kobiety. Załamana Emily wyjeżdża na wyspę, na której... Dziesięć lat temu Emily miała wszystko. Dziś jej kariera leży w gruzach, a ukochany mąż zabiera z ich mieszkania ostatni karton i odchodzi do innej kobiety. Załamana Emily wyjeżdża na wyspę, na której jako dziecko spędzała beztroskie wakacje. Tu będzie mogła odpocząć, wyleczyć rany.
Ale wymarzony spokój nie trwa długo. Kim jest Jack, tajemniczy artysta, od którego ciotka każe jej się trzymać z daleka? I czemu historia z odnalezionego pamiętnika tak bardzo przypomina Emily jej własne życie?Emily  jest autorką jednej powieści , ale  wydana książka staje się  bestsellerem a ona znaną powieściopisarką .      To nie  przynosi jej  jednak szczęścia .   Znajduje się jak wiele innych kobiet  na życiowym zakręcie.
Brak jej weny twórczej a  mąż odchodzi  do innej kobiety. Zrozpaczona   postanawia  więc wyjechać do przyszywanej  ciotki - uroczej pani Bee, zamieszkującej   wyspę Bainbridge u brzegów Seattle.  
 W starym domu   odnajduje niewiadomego pochodzenia pamiętnik w czerwonej oprawie z 1943 r. Dzięki niemu poznaje historię niespełnionej i tragicznej miłości Esther i Elliota.   Wszystkie elementy tej tajemniczej układanki zaczną się układać w  jedną logiczną całość.Komu na tym zależy by kobieta poznała historię sprzed lat ? Czy będzie miała wpływ na losy mieszkańców wyspy ? Emily inaczej spojrzy na swoje życie   . Pewnego dnia pojawi się również  mężczyzna, który zawładnie sercem bohaterki powieści. . .
„Marcowe fiołki” to pięknie opowiedziana historia  miłości, brzemiennej w skutkach , bo nawet po   latach wpływa na ludzi zamieszkujących wyspę.

 To  także powieść  o tym, że czasem warto dać sobie drugą szansę , bo  prawdziwa miłość potrafi przetrwać przeciwności losu. 
Tylko ludzie czasem nie potrafią jej docenić i jedną nieopatrzną decyzją , jednym błędem potrafią przekreślić swoją szansę na szczęście.
Fabuła " Marcowych fiołków "  jest  skonstruowana wręcz po mistrzowsku . Wciągająca akcja, prosty , zwyczajny  język oraz  interesująco przedstawione postacie to wszystko sprawia, że od książki po prostu nie można się oderwać.  Autorka rewelacyjnie  pisze tą tajemniczą historię ...
Do końca powieści trudno odgadnąć kto jest kim i co się naprawdę wydarzyło pewnego feralnego dnia...
Moja ocena :  6/6

Zdjęcie okładki książki oraz opis ksiązki pochodzą z portalu Lubimy czytać .

7 komentarzy:

 1. Witaj Bożenko po długiej nieobecności ;)
  Mam nadzieję, że opanowałaś już sytuację :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję ,że w końcu się uda. :-) Pozdrawiam.

   Usuń
 2. Zainteresowałaś mnie tym tekstem. A sam tytuł cos mi mówi, ale nie potrafię go z niczym skojarzyć :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. książka cudowna, sama ją przeczytałam w jeden wieczór, polecam inną powieść tej autorki dom przy plaży, boska

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie czytałam jeszcze. Mam w planach.

   Usuń
 4. Piękna książka. Byłam nią oczarowana. Polecam "Dom na plaży" tej samej autorki jeśli jeszcze nie czytałaś. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kurcze, miałam okazję ją przeczytać, ale zrezygnowałam.. teraz żałuję ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń