czwartek, 13 września 2012

Sekrety Los Angeles , Susan Crosbytytuł oryginału: The Secrets in Los Angeles
seria/cykl wydawniczy: Opowieści z pasją
wydawnictwo: Harlequin/Mira
data wydania: sierpień 2012
ISBN: 978-83-238-9210-6
liczba stron: 448
Nate, Sam i Arianna są właścicielami agencji detektywistycznej w Los Angeles. Ich życie osobiste splata się z zagadkowymi sprawami, które prowadzą...

Zadanie dla dwojga

Nate Caldwell otrzymuje zlecenie od klientki. Ma zdobyć dowody na niewierność małżeńską. Aby uwiarygodnić kamuflaż, ktoś musi przez weekend udawać jego żonę. Wybór pada na Lyndsey McCord, nową sekretarkę w biurze. Lyndsey zgadza się bez wahania, bo zawsze marzyła o pracy detektywa. Teraz może sprawdzić się w tej roli u boku przystojnego mężczyzny, którego podziwia. Śledztwo przybiera jednak nieoczekiwany obrót...

Listy bez podpisu

Znana senator Dana Sterling i Sam Remington spotykają się na zjeździe absolwentów szkoły. Wspólny taniec przywołuje wspomnienia z dawnych lat. Dana i Sam, mimo że bardzo się zmienili i wiele ich różni, nie potrafią się oprzeć wzajemnej fascynacji. Tymczasem Dana zaczyna otrzymywać anonimowe listy z pogróżkami. Wystraszona, zwraca się o pomoc do Sama, który jest cenionym prywatnym detektywem. Śledztwo poprowadzi ich do miejsc i wydarzeń z ich wspólnej przeszłości...
Zmowa milczenia
Arianna Alvarado od lat stara się poznać prawdę o tajemniczym zabójstwie ojca, szanowanego policjanta. Niespodziewanie odkrywa, że klucz do zagadki może mieć człowiek, którego dobrze zna. Joe Vicente budzi w niej skrajne uczucia, jednocześnie pociąga ją i irytuje. Postanawia mu jednak zaufać, co wywołuje nieoczekiwane skutki. Arianna i Joe poznają długo skrywane fakty. Spotka ich też coś bardziej emocjonującego niż rozwiązanie rodzinnej tajemnicy... Opis  i zdjęcie okładki książki pochodzi  z portalu Lubimy czytać .


 W „ Sekretach Los Angeles” autorstwa Susan Crosby  zostały zamieszczone trzy  miłosne historie.Bohaterami książki są Nate, Arianna i Sam.   Prowadzą agencję detektywistyczną w Los Angeles. Poznali się i zaprzyjaźnili odbywając służbę wojskową .  
„Zadanie dla dwojga” to historia Nate'a Caldwella, jednego ze wspólników agencji detektywistycznej.  Mężczyzna otrzymuje zlecenie od kobiety podejrzewającego meża o zdradę .
 Proponuje asystence  Lyndsey McCord, aby  w ramach zlecenia odgrywała rolę jego żony.
Jak się kończy ta historia ? Z pewnością  jej zakończenie w tym przypadku nie jest przewidywalne.
„Listy bez podpisu” to z kolei historia Sama Remingtona,   który  podczas  zjazdu absolwentów  spotyka s swoją młodzieńczą miłością Danę  Sterling.   
Wspólnie spędzony czas i rozmowy ponownie zbliżyły ich ze sobą , ale na przeszkodzie staje  anonimowy wielbiciel ,który zagraża karierze politycznej kobiety  .
Kto nienawidzi  Danę ? Jaką Sam odegra rolę w jej życiu ?
„Zmowa milczenia” to opowieść o życiu  prywatnego detektywa Arianny Alvadaro j dziewczyna pragnie odkryć kto i jakie zdarzenia soją za tajemniczą śmiercią jej ojca .  
 Czy to było zabójstwo na zlecenie ? A może to rodzinna tajemnica ?   
Z pomocą przyjdzie jej Joe Vincent…  
Jaką odegra rolę w życiu dziewczyny ?
Książka jest naprawdę bardzo wciągająca. Ciekawy pomysł na opowiedzenie historii trójki niebanalnych ludzi.  Opowiedziane historie   działają na wyobraźnię czytelnika.  
W każdej z nich   autorka udowadnia , że nasza przeszłość ma wpływ na to , co  się dzieje w naszym dorosłym życiu .
Nie można przejść do porządku dziennego nad traumami z dzieciństwa.
Oprócz wspomnień z przeszłości, zagadek kryminalnych  nie brak tu także  miłosnych historii.
Książka jest  warta przeczytania.
 Polecam.

Moja ocena 5/6

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Harlequin/Mira .

2 komentarze:

  1. Książkę już mam na liście "muszę przeczytać". Twoja recenzja dodatkowo mnie zachęciła.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam inną książkę tego wydawnictwa w , której zostały też zawarte opowiadania. Do tej jednak mnie nie ciągnie.

    OdpowiedzUsuń