niedziela, 15 kwietnia 2012

Joanna Miszczuk Matki , żony , czarownice


wydawnictwo: Prószyński i S-ka
data wydania: wrzesień 2011
ISBN: 978-83-7648-917-9
liczba stron: 496
słowa kluczowe: powieść obyczajowa, literatura polska, saga rodzinna
kategoria: literatura współczesna
język: polskiSaga rodzinna kilku pokoleń kobiet, które dzięki sile i darowi dziedziczonemu z pokolenia na pokolenie budują swe życie wbrew przeciwnościom losu.

„Matki, żony, czarownice” to historia mądrych i zaradnych kobiet, które powinny odnosić w życiu same sukcesy, a bywały skazane na porażkę jedynie dlatego, że kochały. To książka o miłości i zdradzie, ale przede wszystkim o wielkiej tajemnicy.

Kiedy głównej bohaterce, 40-letniej szczęśliwej mężatce, wali się na głowę jej cały uporządkowany świat, los otwiera przed nią kolejne drzwi. Asia buduje życie od nowa, a dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności poznaje przeszłość swojej rodziny i własne korzenie. Zwyczajne życie współczesnej kobiety (małżeńska zdrada, wychowanie dziecka, utrata pracy, wiązanie końca z końcem) zmienia poznanie tajemnicy, która skrywała zaskakujące losy wielu pokoleń kobiet z jej rodu. Odnaleziony po latach testament Laverny, prababki głównej bohaterki, to prawdziwy majątek rodzinny, choć nie pieniądze są jego wartością.Zdjęcie okładki książki i opis pochodzi z portalu Lubimy czytać.

Na książkę nabrałam ochoty po przeczytaniu recenzji na Waszych blogach. Ostatnio zupełnie niespodziewanie wpadła mi w ręce w bibliotece. Tak , po prostu stała sobie na półce i czekała , żeby ja zabrać do domu.
Czy mi się podobała ? Owszem ,nawet bardzo. Jak zwykle zarwałam noc, by przeczytać ja o deski do deski. W dzień jednak czasu brak.
Co to się ostatnio dzieje z czasem. Podejrzewam, że jakiś troll kradnie cenne minuty.

Pozdrawiam niedzielnie.

Moja ocena 5/6

8 komentarzy:

 1. Słyszałam wiele dobrego o tej książce...Chętnie sama bym się z nią zapoznała :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakoś na razie nie jestem przekonana, ale może kiedyś ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakbym czytała o mojej rodzinie..

  OdpowiedzUsuń
 4. piękna okładka, i ogólnie mam ochotę na taką książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Także chciałabym zapoznać się z tą lekturą.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam ochotę na tę książkę już od dłuższego czasu. Mam nadzieję, że niedługo wpadnie w moje ręce.

  OdpowiedzUsuń