wtorek, 27 grudnia 2011

Elizabeth Flock, Dogonić rozwiane marzenia


Tytuł: „Dogonić rozwiane marzenia”
Autor: Elizabeth Flock
Wydawnictwo: Harlequin/Mira
Liczba stron: 320
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-238-7776-9Samantha Friedman, bohaterka powieści jest mężatką. Ma 45 lat, dwójkę synów i adoptowaną córkę. Nie pracuje zawodowo . Zajmuje się wychowywaniem dzieci. Prowadzi spokojne, pozornie poukładane życie. Pewnego dnia uświadamia sobie , ze jej małżeństwo z Bobem jest pomyłką. W jej życiu pojawia się inny mężczyzna. Ktoś kto jest nią zainteresowany, rozumie ją i poświęca jej swój czas i uwagę.
Cammy ma 17 lat .Przez przypadek dowiedziała się od ojca , że jest dzieckiem adoptowanym. Sytuacja ta sprawiła ,że poczuła sie intruzem w domu . Dzieckiem niekochanym i niechcianym...

„ Dogonić rozwiane marzenia „ to książką , której byłam ciekawa . Zainteresowały mnie recenzje na blogach . Przeczytałam i powiem , że nie jest to powieść łatwa i przyjemna w odbiorze. Ale to tylko dodaje jej wartości. Książka opowiada o losach przeciętnej rodziny . Niezupełnie dobrane małżeństwo , problemy z dorastającymi dziećmi . W sumie norma w dzisiejszym świecie . Autorka sięga jednak głębiej . Relacje bohaterki z córką są trudne , bo dziewczynka przechodzi fazę buntu. Jej problemy szkolne i złe relacje z rówieśnikami dodatkowo komplikują i tak już trudną sytuację dziewczynki . Cammy za wszelką cenę chce być aprobowana przez rówieśników . Nie potrafi wrócić z drogi na którą weszła. Poszukuje biologicznej matki. I przeżywa kolejne rozczarowanie.
Subkultury młodzieżowe , narkotyki , przemoc , przypadkowy seks wszystko to może dotyczyć także każdego z naszych dzieci . I przyznaję ,ze mnie to przeraża. Samantha stara sie być dobrą matką , dobra żoną. Gdzie i kiedy popełniła błąd ? Każdy z czytelników inaczej odpowie na to pytanie , bo każdy z nas inaczej postrzega pewne sprawy. I tak chyba powinno być , bo przecież jesteśmy różni.

Książka niesie przesłanie , by nie zagubić się w drodze do spełnienia marzeń.
Bywa , że goniąc za złudzeniem wejdziemy na drogę z której już się nie wraca.
Jak zdarzyło się to w życiu Samanthy i Cammy...

Powieść warta poświęconego jej czasu.

Moja ocena 5/6

Za książkę dziękuję wydawnictwu Mira.Dane o autorce pochodzą ze strony Lubimy czytać.Elizabeth Flock wychowała się w Connecticut, ale często bywała w Teksasie, gdzie odwiedzała swoich dziadków i krewnych. Ukończyła uniwersytet Vanderbilta w Nashville w stanie Tennessee. Wkrótce po otrzymaniu dyplomu rozpoczęła pracę w magazynie "Vanity Fair". Następnie przeprowadziła się do San Francisco, gdzie pisała teksty do popularnych magazynów "Time" oraz "People", które niejednokrotnie były publikowane na pierwszych stronach. Przez pięć lat pracowała jako reporter prasowy, później zaczęła pracę w telewizji, gdzie pracowała dla 24 godzinnej stacji kablowej. Pisała także dla kanału informacyjnego w CNBC. Marzyła o Nowym Jorku. Po jakimś czasie została zatrudniona przez CBS.
"Krzyk ciszy" to pierwsza powieść tej pisarki. Obecnie jest autorką 4 powieści

1 komentarz:

  1. Wydaje się bardzo ciekawa,z chęcią bym przeczytała;)

    OdpowiedzUsuń