wtorek, 17 września 2013

Alex Kava , Granice szaleństwaAlex  Kava 
Granice szaleństwatłumaczenie: Katarzyna Ciążyńska
tytuł oryginału: At the Stroke of Madness
seria/cykl wydawniczy: New York Times Bestselling Authors
wydawnictwo: Wydawnictwo Mira
W grobowej ciszy opuszczonego kamieniołomu w Connecticut ktoś ukrywa swoje brudne tajemnice, które odsłaniają głębię ludzkiej deprawacji. Tajemnice, które przypadkiem wychodzą w końcu na jaw.
Agentka specjalna Maggie O'Dell właśnie miała rozpocząć zasłużone wakacje, gdy zadzwoniła do niej przyjaciółka, psycholog Gwen Patterson. Jedna z pacjentek pani doktor, niejaka Joan Begley, zaginęła podczas podróży do Connecticut.                                                                                  Czy Maggie mogłaby wyjaśnić, co się stało z Joan?
Maggie początkowo lekceważy niepokój przyjaciółki. Kiedy jednak w kamieniołomie w Connecticut przypadkowo zostaje odkopana beczka ze zwłokami kobiety, agentka postanawia sprawdzić, czy istnieje związek między zniknięciem pacjentki Gwen Patterson a koszmarnym znaleziskiem. Wkrótce okazuje się, że w opuszczonym kamieniołomie jest   więcej beczek z ludzkimi zwłokami.
Maggie O'Dell już wie: po raz kolejny ma do czynienia z seryjnym mordercą.  Mordercą, który wybiera swe ofiary według pewnego przerażającego klucza. Czy to odkrycie pozwoli znaleźć odpowiedź na pytanie, kim jest okrutny psychopata? Czy doprowadzi do odnalezienia Joan Begley, której los wciąż pozostaje nieznany?*


Gdy potrzebuję odrobinę  adrenaliny sięgam po powieści Alex Kava. Tym razem historia opowiedziana przez autorkę „Granic szaleństwa” rozpoczyna się od porwania Joan Begley.
W tym samym czasie w kamieniołomie w Connecticut natrafiono na szczątki  ludzkich ciał  zamknięte w 25-litrowych beczkach i zasypane kamieniami. Każda z ofiar  została pozbawiona  części ciała lub organu. W prowincji grasuje więc  seryjny morderca. 
Dlaczego wycina tylko niektóre części ciała ?
 Jak zwabia swoje ofiary ?
Agentka Maggie O'Dell po raz kolejny stara się rozwikłać zagadkę brutalnych morderstw . 
Okazuje się , że  w jego rękach znajduje się pacjentka przyjaciółki O'Dell  .
Czy uda się uratować kobietę  ? 
Powieść na bardzo dobrym poziomie. Akcja rozwija się  z kartki na kartkę.
Sam klimat powieści jest  mroczny , wręcz makabryczny . 
Książka trzyma czytelnika  w napięciu , gdyż do końca nie wiadomo, kto jest zabójcą . 

 Polecam.


* Zdjęcie okładki książki i informacje o książce pochodzą z portalu LC. 


Moja ocena 6/6

4 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. Ja też . Zabieram się za czytanie kolejnej ... :-)

      Usuń
  2. podziwiam Cię że nie boisz się czytać takie książki:)

    OdpowiedzUsuń