sobota, 12 maja 2012

Penny Jordan , Czułe słówka

Autor:Penny Jordan
wydawnictwo : Harlequin/Mira
Seria:Złota Kolekcja
Liczba stron:208
Oprawa:miękka
ISBN:978-83-238-8754-6
W sprzedaży od:04.05.2012
Zaufać mężczyźnie? Nie ma takiej możliwości, powtarzała od lat Christa. Ta twardo stąpająca po ziemi kobieta interesu nie znosi zwłaszcza tych mężczyzn, którzy analizują osobowość kobiety, by tym łatwiej uwieść ją odpowiednio dobranymi komplementami. Jej najlepsza przyjaciółka uwierzyła kiedyś w czułe słówka cynicznego podrywacza i zapłaciła za to najwyższą cenę. Może właśnie dlatego podczas wykładu Daniela, znanego psychologa, opanowana zazwyczaj Christa traci zimną krew. Przyjmuje zakład, że nawet po miesięcznym szkoleniu w ośrodku Daniela nie zmieni poglądów na otaczającą ją rzeczywistość.


Fragment powieści pochodzi ze strony http://www.harlequin.pl/.

Krzywiąc się na widok deszczu, Christa Bellingham pośpiesznie opuściła parking i skierowała się w stronę hotelu. W duchu przeklinała służby meteorologiczne za nagłą i niezapowiedzianą zmianę pogody. Bez płaszcza i parasola była zupełnie bezbronna wobec ulewy. Hotel znajdował się po drodze do Izby Handlowej, toteż postanowiła wpaść tam na moment, aby podrzucić Johnowi Richardsowi, dyrektorowi hotelu, próbki materiałów wraz z cennikiem.
Myśli Christy kierowały się już jednak ku wieczornemu wystąpieniu w Izbie, do którego miała określony, wrogi stosunek. Usilnie protestowała przeciwko zaproszeniu dzisiejszego mówcy na obrady, ale Howard Finley, nowy prezes Izby, twierdził, że nadszedł czas otwarcia się na możliwości stwarzane przez nowe teorie i projekty.
- W takim razie równie dobrze możemy wystawiać czeki in blanco każdemu szarlatanowi, który tu przyjdzie wygłaszać swe teoryjki - zawzięcie protestowała Christa.
- Daniel Geshard nie bierze pieniędzy za swoje wystąpienia - wyjaśnił John łagodnym głosem, ale nie udało mu się zmienić wrogiego nastawienia Christy.
Niezależnie od tego, co John sądził o tym człowieku, ona miała swój własny pogląd na temat celu, do jakiego zmierzał. Ludzie jego pokroju nie zawahają się przed żadnym oszustwem, aby dopiąć swego. O, tak! Tego była absolutnie pewna.( ...)

- Bum!
Rozbawiony męski głos i nieoczekiwane zderzenie z jego właścicielem natychmiast przywróciły Christę do teraźniejszości. Odruchowe przeprosiny uwięzły jej w krtani, gdy zauważyła spojrzenie szarobłękitnych, męskich oczu. Były przepełnione ciepłem... ciepłem i czymś jeszcze... jakimś bardzo osobistym uczuciem. Tak. Było w nich coś więcej, niż tylko ciepły uśmiech. Także o twarzy mężczyzny dałoby się powiedzieć znacznie więcej niż potrafią wyrazić banalne określenia męskiej urody. Christa z trudem chwytała oddech, podczas gdy jej serce łomotało w piersiach, a puls osiągnął rytm zbliżony do serii z karabinu maszynowego. Całą sobą wyrażała zainteresowanie nieznajomym.
Gdy tak stała na wpół zahipnotyzowana, zapomniawszy o lejącym się z nieba deszczu, powoli uświadamiała sobie, co sprawia, że ten mężczyzna tak bardzo jej się podoba. Był wysoki,
mocno, wręcz atletycznie zbudowany, ciemnowłosy. Emanował zapachem świeżego powietrza i deszczu, a nie, tak jak wielu innych mężczyzn, duszną wonią płynu po goleniu.
Jego ciemny garnitur był w dobrym gatunku, co Christa niezwłocznie spostrzegła swym okiem fachowca. Uszyty z bardzo dobrego materiału był jednak niewątpliwie dziełem krajowego krawca...Lubię powieści Penny Jordan. Kiedyś przez przypadek trafiłam na jej książki i nadal chętnie po nie sięgam.
" Czułe słówka " to historia miłości Christy i Daniela .
Historia miłości i budowania związku , zaufania między dwojgiem ludzi. Daniel jest przystojnym mężczyzną . Z wykształcenia jest psychologiem i prowadzi ośrodek , w którym ludzie uczy się z zmiany dotychczasowych poglądów , nastawienia do życia .
Christy jest tzw. trudnym przypadkiem.
Przed laty jej przyjaciółka popełniła samobójstwo z powodu męża. Od tego czasu dziewczyna nie ufa mężczyznom. Czy Danielowi uda się zdobyć zaufanie Christy i jak potoczą się ich losy? Zapraszam do przeczytania.

Moja ocena 4/6

3 komentarze:

 1. Znów Penny Jordan i znów widziałam jej książkę w katalogu biblioteki. Kiedyś przeczytam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedy potrzebuję relaksu sięgam po tego typu książki. Te bardziej ambitne , ze tak powiem czekają na lepsze czasy.Pozdrawiam.

   Usuń
 2. wysłałam @... pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń