piątek, 6 kwietnia 2012

Penny Jodan , Smak zemsty


Autor : Penny Jordan ,
Smak zemsty Złota kolekcja
Seria/cykl wydawniczy: NYTBA Romans
Wydawnictwo: Mira
Data wydania: marzec 2012
ISBN: 978-83-23887-88-1
liczba stron: 496


Okładka i opis pochodzą ze strony wydawnictwa Harlequin/Mira.

Kiedy w dramatycznych okolicznościach ginie ojciec Geraldine Frances Fitzcarlton, jej życie zmienia się na zawsze. Przez wiele lat szukała oparcia w kuzynie Charlesie. Przystojny i cyniczny Charles bez skrupułów manipulował zakochaną w nim, nieatrakcyjną i zakompleksioną nastolatką. Teraz, w bolesnym dla niej momencie, też ją zawodzi. Przyłapany na zdradzie, przyznaje, że udawał miłość, by zdobyć jej majątek. Od tej pory upokorzona Geraldine podporządkowuje swoje życie dążeniu do zemsty. Jest gotowa na wszystko, byle tylko Charles cierpiał równie mocno, jak ona. Opuszcza rodową posiadłość i wyjeżdża do Szwajcarii. Tam, w luksusowej klinice, przechodzi prawdziwą metamorfozę. Znika dawna Geraldine - pojawia się Silver, tajemnicza i pewna siebie piękność. Jednak by zwabić w pułapkę i zniszczyć Charlesa, potrzebuje sprzymierzeńca. Zawiera niecodzienny układ z poznanym w klinice Jakiem Fittonem.


Silver jest piękną i silną kobietą . Kiedyś jako nastolatka była brzydką, otyłą i zakompleksioną osobą . Zadurzoną po uszy w sześć lat od niej kuzynie. Pochodzi z dobrej , zamożnej rodziny. Wychowuje ją ojciec , którego kocha ponad wszystko. Po zdradzie narzeczonego dowiaduje się , że Charles przyczynił się również do śmierci jej ojca i że jest handlarzem narkotyków. Upozorowała więc własną śmierć. Zmieniła całkowicie swój wygląd i tożsamość . A swoje życie podporządkowała planowaniu zemsty . Wymusza na poznanym w klinice mężczyźnie obietnicę pomocy w zmianie własnej osobowości. Jake otrzymuje pieniądze za to ,ze nauczy ją być pociągającą kobieta , której nikt się nie oprze.
Jake - niewidomy i przystojny mężczyzna, który dużo w życiu przeżył. Spełnia żądania Silver , ponieważ i nim kieruje chęć zemsty a żeby urzeczywistnić swoje plany potrzebuje pieniędzy. Bohaterowie powieści dla zrealizowania swoich celów podporządkowują wszystkie swoje działania .
Książka wywarła na mnie pozytywne wrażenie.
Początkowe rozdziały sprawiały wrażenie , że to będzie powieść z wieloma erotycznymi opisami , czego po prostu nie lubię .
W trakcie czytania okazało się ,ze fabuła jest całkiem interesująca. Świetnie wykreowani bohaterowie powodują ,że czytelnik nie nudzi się czytając książkę .
Autorka stworzyła postacie rozmaitych charakterach i różnych doświadczeniach życiowych.
Po przeczytaniu książki nie pozostał mi niedosyt i chęć pobycia jeszcze z bohaterami powieści , ale to nie powód aby polecić jej innym .
Książka jest warta uwagi .

Moja ocena 4/6
Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Harlequin/Mira .

1 komentarz:

 1. witaj!
  dopiero teraz zauważyłam, że to jest książka przeczytana w 2012 roku - przepraszam, ale nie mogę zaliczyć do kluczników kwietniowych - bo w wyzwaniu klucznik liczą się tylko książki przeczytane od marca 2014 roku.
  przeoczyłam tę datę dodając poprzednie punkty - mój błąd, juz zostawię tak jak jest, bo konsekwencje trzeba ponieść, ale na przyszłość - do wyzwania tylko te miesiące się liczą, w których klucznik działa - i tylko i wyłącznie w 2014 roku.
  pozdrawiam,
  ~ami.

  OdpowiedzUsuń