środa, 7 marca 2012

Nora Roberts , Irlandzka róża


Zdjęcie pochodzi ze strony http://www.mira.pl/

Autor: Nora Roberts
Seria: Satine
Liczba stron: 240
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-238-8359-3
Premiera: 03.02.2012


Erin McKinnon zawsze pragnęła wyrwać się w świat, uciec ze swojego prowincjonalnego irlandzkiego miasteczka, w którym ludzie bardzo dobrze się znają i wszystko o sobie wiedzą. Pragnęła odmiany, chciała czegoś więcej i oto los się do niej uśmiechnął. Przyjaciel kuzynki zaproponował jej posadę w swojej posiadłości. Przyzwyczajona do ciężkiej pracy nie wahała się ani chwili, przyjęła propozycję, przekonana, że sobie poradzi. I nie myliła się, szybko rozeznała się w nowych obowiązkach. Nie spodziewała się jednak jednego, nie przewidziała, że wkrótce jej sytuacja się skomplikuje , że odkryje w sobie żyłkę hazardzistki i postawi wszystko na… jednego mężczyznę.

Powieść Nory Roberts opowiada historię Erin. Dziewczyna mieszka w Irlandii , gdzie wiedzie nieciekawe , monotonne życie . Marzy o wielkim świecie , podróżach , lepszym statusie materialnym. Zazdrości kuzynce , która szczęśliwie wyszła za mąż i mieszka w Ameryce .
Ale i ją czekają zmiany w życiu… Marzenia są przecież po to , by je spełniać .
Kuzynka postanawia odwiedzić rodzinne strony . Przyjeżdża w odwiedziny do Erin.
Wraz z nimi przybywa Bart. Mężczyzna surowy , twardy jak skała i tajemniczy .
Staje się on dla Erin przepustką do lepszego świata . Dziewczyna przyjmuje ofertę pracy i wyjeżdża do Ameryki. Szczęście zaczyna jej sprzyjać ...
Co dalej? Nie lubię zdradzać zakończenia powieści .
I nie lubię, gdy ktoś opowiada mi jaki jest finał historii , ktorą przeczytał.
Pozbawia nas to przyjemności czytania , nieprawdaż ?
Ale do rzeczy...
W życiu warto czasem postawić wszystko na jedną kartę .
Świat bowiem należy do odważnych .
Kolejna powieść Nory Roberts , którą mogę zaliczyć do udanych . Historia Erin intryguje czytelnika . Ciekawie nakreślone postacie bohaterów powieści . Pozornie brak wspólnego mianownika a jednak… Szczerze polecam. Jest w tej powieści coś , co powoduje , że odkładamy ją na półkę dopiero po przeczytaniu ostatniej strony .

Moja ocena 5/6


Powieść miałam przyjemność przeczytać dzięki uprzejmości Pani Moniki i Wydawnictwa Harlequin /Mira. Dziękuję serdecznie.

3 komentarze:

  1. Świetna autorka i kolejny jej hit :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Niezbyt przepadam za powieściami Nory, ale może kiedyś... ;)

    OdpowiedzUsuń