niedziela, 22 stycznia 2012

Juliet Landon , Wyzwanie


Autor: Landon Juliet
Język oryginalny: angielski
Kategoria: Literatura piękna
Serie wydawnicze: Harlequin Romans Historyczny( t.213)
ISBN :978-83-238-5282-7
Stron: 314
Okładka: miękkaLady Eloise Gerrard nie rozpaczała po śmierci sir Piersa. Byli małżeństwem zaledwie trzy miesiące, a mimo to zdążyła poznać męża od najgorszej strony i przekonać się, że zależało mu jedynie na posagu. Zdawała sobie sprawę, że panujące obyczaje nie pozwolą jej długo cieszyć się samotnością. I rzeczywiście. Król postanowił, że piękna młoda wdowa zostanie żoną rycerza, który zwycięży w organizowanym przez niego turnieju. Gdy okazało się, że jednym z konkurentów jest sir Owain Whitecliffe, lady Eloise nie wiedziała, czy martwić się, czy cieszyć. Kiedyś sir Owain o nią zabiegał, rozbudził młodzieńczą miłość, po czym porzucił…


Wyzwanie jest świetnie napisanym romansem historycznym.
Lady Eloise Gerrard jest piękną rudowłosą , pełną temperamentu kobietą . Po kilku miesiącach trwania w nieudanym małżeństwie z sir Piersem zostaje wdową. Mężczyzna ponosi śmierć podczas turnieju rycerskiego.
Eloise twierdzi ,że ciąży nad nią jakieś fatum . Dwa razy była zaręczona i po trzech miesiącach mężczyźni ją opuszczali w różnych okolicznościach.Postanawia wyjść za mąż za swego zarządcę i ma zamiar udać się na dwór króla , by prosić go o wyrażenie zgody.
Na zaręczynach siostry , w dniu rocznicy śmierci męża spotyka sir Owaina Whitecliffa- rycerza , który kiedyś porzucił ją bez słowa wyjaśnienia.
Pełna niechęci do niego przyjmuje wyzwanie ...
Nie sądziłam ,że ta powieść będzie aż tak interesująca.
Pięknie napisana historia miłości od pierwszego wejrzenia i rewelacyjnie przedstawione tło historyczne.
Świetne opisy turnieju , zwyczajów rycerskich i dworskich sprawiają , że książkę czyta się z dużym zainteresowaniem.

Moja ocena 5/6.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz