sobota, 15 października 2011

Krzysztof Czarnota , Niosąca radość


Wojtek jest 35- letnim singlem. Pracuje w telewizji. Zajmuje się pisaniem tekstów, scenariuszy, czasami też reżyseruje. Jego przyjaciółmi są ludzi sławni , zajęci robieniem kariery i pieniędzy . Pewnego dnia Wojtek jedzie zbyt szybko i potrąca psa. W pierwszej chwili chce uciec z miejsca zdarzenia . Błagalne spojrzenie zwierzaka budzi jednak w Wojtku litość i odwozi do pobliskiej lecznicy. Tam mężczyzna poznaje sympatyczną panią weterynarz Marię . Wojtek podejmuje decyzję , że zabiera psa do domu . Psa obdarza imieniem Pointa, choć podejrzewa, że Indianie nazwaliby tę suczkę "Niosąca radość". Miłość i przywiązanie okazywane przez Pointę na każdym kroku sprawiają, że Wojtek inaczej patrzy na świat. Dzięki niemu odkrywa piękno przyrody i wartość odpoczynku po pracy, zdrowego trybu życia. Maria zabiera Wojtka do stadniny koni i opowiada o swojej fascynacji tymi zwierzętami . Pojawia sie kolejne ważne dla Wojtka zwierze - koń Mąciwoda, skrzywdzony przez złego człowieka.
Książka "Niosąca radość" to historia czlowieka , który zaczyna swoje życie od nowa . Wojtek zmienia swoją hierarchię wartości , uczy się żyć zgodnie z naturą. W książce autor zwraca nasza uwagę na ponadczasowe wartości , jak szacunek dla przyrody , miłość do ludzi , zwierząt , przyjaźń.
Podoba mi sie styl pisania powieści , prosty , a przez to prawdziwy . Autora cechuje ciekawe poczucie humoru. Historia wprawdzie banalna , ale przez to prawdziwa. W dzisiejszym świecie , gdzie dla wielu z nas robienie kariery i pieniędzy staje sie priorytetem a troska o drugiego , słabszego schodzi na plan drugi takie powieści sa wręćz niezbędne . Ja polecam jako lekture obowiązkową .

Ocena 5/6

Wydawnictwo Axel Springer Polska
Liczba stron: 168
Format: 125 x 185 mm
Oprawa: miękka

2 komentarze:

  1. Temat ciekawy, cena książki niska...suma na plus

    OdpowiedzUsuń
  2. czemu 5? co by musiala miec ta ksiazka zeby byla na 6???

    OdpowiedzUsuń