niedziela, 16 października 2011

Czy są książki dla których nie warto tracić czasu?

Przyszło mi do głowy , by zadać Wam to pytanie .
Sama się zastanawiałam czy kiedyś miałam takie wrażenia po przeczytaniu jakiejkolwiek powieści .
Od lat czytam chyba dla samego czytania .:-) Kiedyśbyłam tzw. molem książkowym. Czytałam wszystko, co mi wpadło w ręce . Łapałam się na tym ,że po przyjściu nawet w odwiedziny do znajomych ukradkiem podczytywałam co było , nawet skrawek gazety. ;-) Już nie powiem , ile razy mąż się przez to irytował . :-)Teraz czytam mniej książek , bo przybyło obowiązków.
Pewnie też tak macie .
Ale wracam do sedna sprawy.
Czy znacie książki dla których nie warto tracić czasu ?

7 komentarzy:

 1. Oczywiście, że są takie książki. Jest to jednak dla każdego sprawa osobista. Jedni za takie uznają książki historyczne, inni paranormal romance, harlequiny itp.

  OdpowiedzUsuń
 2. Znam i nie doczytuje takowych :)Głównie nudne. Nie przypisuje tego konkretnej tematyce, raczej to są "wybryki", które się zdarzają :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dużo jest takich książek.Niektóre historyczne no i romanse.Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja znajoma emerytowana nauczycielka ma takie powiedzenie "Cokolwiek będziesz czytać masz tylko trzy możliwości: 1) przyjemnie spędzisz czas 2) dowiesz się czegoś 3) zaśniesz. W każdym przypadku wygrałaś." Więc moim zdaniem nie. Czytanie nigdy nie jest stratą czasu:).

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam kilka takich tytułów. Tu ich nie wymienię, bo nie jest to też konkretna tematyka (o jednej napiszę pewnie jutro u siebie).
  Od zawsze nie lubiłam książek historycznych, jednak to jak pisze B. Cornwell- poezja jak dla mnie- taką historię mogę czytać:D
  No a przede wszystkim to zależy od książki czy ją przeczytam. nie lubię książek które mnie męczą przy czytaniu, mają mało dialogów- chociaż dla innych będą one rewelacjami. Przecież to wszystko zależy od naszych upodobań:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pewnie że są takie książki dla których nie warto tracić czasu. U mnie się to objawia w ten sposób, że po kilku, kilkunastu przeczytanych stronach, ciężko jest mi przewrócić kolejną kartkę bo jest tak nudna.Miałam już kilka takich przypadków.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jakiś czas temu zaczęłam czytać pewną książkę, ale tylko zaczęłam... skończyć nie udało mi się. Nawet nie pamiętam tytułu:))

  OdpowiedzUsuń