wtorek, 22 lipca 2014

Karen Karbo , Księga stylu Coco ChanelAutor :  Karen Karbo
Wydawnictwo : Wydawnictwo  Literackie
Przekład: Joanna Dziubińska
Oryginalny tytuł: The Gospel According to Coco Chanel: Life Lessons from the World's Most Elegant Woman
Data premiery: lipiec 2014
Oprawa: broszurowa
ISBN: 978-83-08-05380-5


Współczesne spojrzenie na legendarną ikonę mody i praktyczny poradnik dla kobiet wszystkich pokoleń.
Każda dziewczyna powinna mieć dwie cechy: klasę i urok.
Coco Chanel urodziła się w 1883 roku w biednej rodzinie na południu Francji. Osierocona jako kilkuletnie dziecko przez matkę i porzucona przez ojca, trafiła pod opiekę zakonnic, które nauczyły ją szyć. Na początku XX wieku pracując jako szansonistka w paryskich kawiarniach, w wolnych chwilach dla zabawy zaczęła szyć kapelusze. To był początek jej wielkiej kariery. Zagłębiając się w meandry zawikłanej biografii słynnej projektantki, Karen Karbo napisała inspirującą książkę o sprawach ponadczasowych - stylu, pasji, pieniądzach,
sukcesie, kobiecości i życiu na własnych warunkach.
Od niemal stu lat Coco Chanel jest synonimem każdego elementu garderoby, który uważamy za stylowy... Otwórz tylko szafę, a znajdziesz w niej coś, co powstało dzięki Chanel. Jeśli masz kolekcję żakietów, które zestawione z jeansami wyglądają tak dobrze, jak gdybyś wystroiła się na imprezę, a nie ledwie skończyła prace w ogrodzie - to zasługa Chanel. Wszystkie czarne sukienki to następczynie krótkiego, jedwabnego modelu Chanel z 1926 roku. Sięgająca kolan spódnica ołówkowa lub o linii A? Chanel. Cokolwiek z dżerseju? Znowu Chanel.

Informacje  i zdjęcie okładki książki pochodzi ze strony WL.


Z ciekawością sięgnęłam po książkę  będąc przekonana , iż otrzymam poradnik jak wyglądać elegancko i modnie  .  Książka okazała się być jednocześnie poradnikiem  mody i biografią znanej wszystkim Coco Chanel.  Księga stylu Coco Chanel. Jak stać się elegancką kobietą z klasą  napisana jest prostym ,  zrozumiałym dla każdej językiem. Czyta się dość lekko , przyjemnie .Znajdziemy tu różne informacje związane z samą Coco Chanel – jej dzieciństwo, młodość, rozwój kariery, relacje z innymi ludźmi, marzenia , jej osiągnięcia i porażki . Jak tu nie podziwiać kobiety , która osiągnęła w życiu tak wiele? Wychowana w ubogiej rodzinie, a później w sierocińcu czerpała z tego co sama wymyśliła  i na co ją było stać  i nie omieszkała wykorzystać w tym celu majętnych mężczyzn. Po prostu umiała spełniać swoje marzenia . Twardo stąpała po ziemi  . Zaczerpnijmy i my odrobinę inspiracji od Coco Chanel , dbajmy o siebie i spełniajmy marzenia .
Książka Księga stylu Coco Chanel. Jak stać się elegancką kobietą z klasą jest pozycją godną polecenia.

Moja ocena 5/6 

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Literackiego.
6 komentarzy:

  1. Chętnie do niej zerknę - kusi mnie zwłaszcza element biograficzny;))

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam ją w planach i pewnie za jakiś czas po nią sięgnę, bo dużo dobrego o niej słyszałam.

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo zachęcająco dzwięczy ! Zapisałam ją sobie do listy w planach do przeczytania:)

    OdpowiedzUsuń