piątek, 8 czerwca 2012

Susan Wiggs , A między nami ocean ...

Wydawnictwo: MIRA
Data wydania: maj 2012
ISBN: 978-83-238-8364-7
Liczba stron: 416

O książce
Przystojny mąż, trójka wspaniałych dzieci, piękny dom – niejedna kobieta pozazdrościłaby Grace Bennett takiego życia. Pod pięknym obrazkiem kryje się jednak szara rzeczywistość. Małżeństwo Grace od dawna pozbawione jest pasji i zrozumienia. Jej mąż Steve, ambitny oficer marynarki, pnie się po szczeblach kariery i nie zauważa, że coraz bardziej oddala się od bliskich.

Samotna i sfrustrowana Grace czuje, że potrzebuje prawdziwej odmiany. Gdy niespodziewanie poznaje tajemnicę z przeszłości Steve’a, stwierdza, że już zbyt wiele poświęciła dla ich związku. Odtąd chce czerpać z życia pełnymi garściami. Koniec małżeństwa Bennettów wydaje się przesądzony…

Niespodziewanie na Grace spada wiadomość o wybuchu na lotniskowcu Steve’a. Koszmarne godziny niepewności, spędzone w oczekiwaniu na jakiekolwiek wieści, uświadamiają jej, że tak naprawdę nigdy nie przestała kochać męża. Czy jednak dostaną szansę, by zacząć od nowa?


Informacje i zdjęcia pochodzą ze strony int. Wydawnictwa Harlequin.
Steve Bennett jest oficerem i marynarzem marynarki wojennej.
U swego boku ma żonę Grace i troje dorastających dzieci. Rodzina jest dla niego ostoją . Wierna, kochająca żona wypełnia z poświęceniem domowe obowiązki. Cóż kiedy na ogół jest sama . Zdana tylko na siebie . Czy mąż to zauważa i docenia ? Pewnego dnia Grace stwierdza , że chciałby coś zmienić w swoim życiu. Pragnie mieć swój własny domek z ogródkiem, pracę i atrakcyjniejszy wygląd. Steve nie rozumie marzeń żony . Kobieta mimo tego konsekwentnie realizuje swoje plany . Wszystko ulega zmianie , gdy na pokładzie lotniskowca dochodzi do groźnej eksplozji. Steve uznany zostaje za zaginionego. Dla Grace i dzieci rozpoczyna się dramatyczne , pełne lęku o ukochaną osobę czekanie na jakąkolwiek informację. Książkę przeczytałam z mieszanymi uczuciami. Jak to jest być żoną marynarza ? Trochę chyba wiem , bo życie doświadczyło mnie niejednym pożegnaniem i czekaniem. Dzisiejsze małżeństwa często się rozstają z powodu wyjazdów w celach zarobkowych . Czy przetrwają takie doświadczenia ? Różnie to bywa…
Czas , rozłąka , zmiana trybu życia powodują , iż bliskich sobie ludzi zaczyna dzielić … ocean niedomówień .
Brak stałej obecności w życiu drugiego człowieka tworzy ogromną wyrwę . Czasem już niczego nie da się naprawić .
Wiele kobiet w różnych momentach swego życia tak jak bohaterka powieści chzastanawia się nad zmianą całego swego dotychczasowego życia. Potem w ich życiu wydarza się coś , co powoduje , że muszą lub chcą pozostać w związku , który niekoniecznie daje im poczucie szczęścia i spełnienia .
Czyżby to , co się dzieje w naszym życiu było jednak dzielem przypadku ? Nie wolno jednak przesądzać .

Trzeba brać przykład z tych , którzy pokonali ocean , by się znów spotkać .

Książka jest niezłą powieścią obyczajową .

Przeczytajcie koniecznie jak z tym niebagatelnym problemem poradzili sobie bohaterowie powieśći Susan Wiggs Polecam.


Moja ocena 5/6


Susan Wigss napisała pierwszą książkę w wieku ośmiu lat. Starannie ponumerowała strony, by dzieło wyglądało jak prosto z drukarni. Jak sama mówi, była to historia "jakichś małych łobuzów", oparta na perypetiach małej Susan i jej rodzeństwa. Bratu nie bardzo spodobała się postać na nim wzorowana, więc młoda autorka musiała kryć się ze swoimi dalszymi opowiadaniami.
Dzisiaj Susan Wiggs jest autorką ze sporym dorobkiem literackim i wiernym gronem fanów. Mieszka na wyspie w Zatoce Pugeta (stan Waszyngton), toteż najczęściej porusza się motorówką. Działa w miejscowym kółku literackim, żywo interesuje się problemami lokalnej społeczności.
Trzy razy została laureatką nagrody RITA, jej książki przetłumaczono na kilkanaście języków. Jest mężatką od 1980 roku, ma jedną córkę. Jest właścicielka bardzo rozpieszczonego teriera. Lubi długie spacery, zajmuje się amatorsko fotografią, dobrze jeździ na nartach i gra bardzo źle w golfa. Najchętniej spędza wolny czas przy lekturze.

Informacje pochodzą ze strony int. Wydawnictwa Harlequin.
Egzemplarz recenzencki otrzymałam od Wydawnictwa Harlequin/Mira . Dziękuję .
3 komentarze:

  1. Zgłosiłam się do konkursu gdzie na wygrania jest ta właśnie książka. Mam na nią chrapkę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam w planach tę książkę

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo chcę zdobyć tę książkę *_*

    OdpowiedzUsuń