środa, 22 lutego 2012

Joanna Kruszewska , Awaria uczućAutor : Joanna Kruszewska
Wydawnictwo Replika
ISBN: 978-83-76740-32-4
Liczba stron: 252Los wydaje się sprzyjać Matyldzie. Jest młoda (wciąż jeszcze), kochana (choć bez pierścionka na palcu), odnosi sukcesy zawodowe. Jej życie płynie bez większych wstrząsów, dokładnie tak, jak sobie zaplanowała. W pewnym momencie okazuje się jednak, że los przygotował dla niej niespodziankę. Oto nagle po koleżeńskim zjeździe stabilna życiowa konstrukcja zaczyna chwiać się w posadach: ukochany Paweł wyjeżdża na roczny kontrakt zagraniczny i zrywa kontakt, ona sama zaczyna cierpieć na dziwne dolegliwości żołądkowe, rzekoma przyjaciółka okazuje się być wrogiem, a zamiast awansu dostaje wypowiedzenie z pracy. Jakby tego było mało, w jej życiu pojawia się dawna miłość… Czy Matyldzie uda się na nowo ułożyć sobie życie? 


Matylda marzy o karierze zawodowej i stabilizacji zawodowej. Jej partner życiowy Paweł hołduje tym samym życiowym ideałom. Żyją sobie zgodnie i ... wygodnie do czasu , gdy los postanawia im spłatać figla.
Paweł postanawia wyjechać do Berlina. Ma okazje zadbać o swoją karierę zawodową , a jednocześnie poprawić finanse . Matylda pracuje intensywnie a wolne chwile spędza z koleżankami z pracy. Pewnego dnia dowiaduje sie , iż jest w ciąży. I wówczas okazuje sie ,że dziecko nie mieści sie w życiowych planach mężczyzny. Nie jest gotów , by podjąć decyzje o trwałym związku , nie chce być ojcem przez 24 godziny na dobę . To zdarza się , niestety. Mężczyźni długo dojrzewają do tej roli albo nie dojrzewają nigdy. Bo nie tak łatwo być odpowiedzialnym człowiekiem. Na domiar złego z powodu intryg koleżanki z pracy dziewczyna w trybie natychmiastowym traci pracę. Firma nie potrzebuje kobiety obarczonej macierzyńskimi obowiązkami. Nasza polska rzeczywistość. Mnóstwo kobiet spotyka dzisiaj ten sam los. Matylda jednak nie jest sama . Ma kochającą rodzinę i Patryka , który gotów jej nieba przychylić.
Czy dziewczyna zdecyduje sie na nowy związek ? A może postanowi podołać trudom samotnego macierzyństwa ?
Nie tak łatwo jednak wyrzucić z pamięci obraz kochanego mężczyzny nawet jeśli zawiódł.
Los daje Matyldzie i Pawłowi szansę.
Świetnie napisana powieść . Ciekawa fabuła, interesujące dialogi. Temat interesujący i wciąż na czasie.
Chętnie sięgnę po kolejne powieści tej autorki. A całkiem nieźle zapowiadają się "Na trzy sposoby " i " Aby do mety ".

Moja ocena 5/6

3 komentarze:

  1. Ojej, brzmi super, rozejrzę się za tą książką!! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wysoka ocena i ciekawa historia :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Brzmi ciekawie, muszę poszukać w bibliotece:)

    OdpowiedzUsuń