niedziela, 11 grudnia 2011

Nicola Cornick , Zbuntowana pannaNicola Cornick , Zbuntowana panna
Wydawnictwo Harlequin
Liczba stron:320
Oprawa:miękka
ISBN:978-83-238-7157-6Historia kolejnej powieści Nicoli Cornick toczy się w Anglii w czasach regencji.
Wciąż obowiązuje prawo sir Montague'a Fortune ,według którego wszystkie niezamężne kobiety albo w ciągu roku staną na ślubnym kobiercu albo przekażą mu połowę swojego majątku.
Bohaterką powieści jest lady Elizabeth Scarlet. Kobieta jest osobą lekkomyślna i upartą. Nie liczy się z opinią otoczenia. Uwielbia prowakację i zabawę. Od lat przyjaźni się z hrabią Natem Waterhouse`em . W przeddzień ślubu Nata zwabia go do swego domu i zamyka na klucz. Rozgniewani pozwalają , by sytuacja wymknęła się spod ich kontroli.
Powieść ciekawa i chwilami bardzo zabawna.
Elizabeth i jej zachowanie nie mieści się w normach postępowania ówczesnej arystokracji . To mnie bawi. :-) Jak się nie śmiać , kiedy tak zabawne psikusy urządza swojemu mężowi.
Jest taka trochę" na przekór " ,bezczelna i bezkompromisowa a w rzeczywistości nieszczęśliwa. Wszystkie jej działania są ukierunkowane po to , by ktoś a potem ukochany mąż zwrócił na nią swoją uwagę i ją pokochał taka jaka jest. Wyrosła w domu z braćmi utracjuszami i alkoholikami , którzy nie mają żadnych zasad moralnych. Jak potoczą się jej losy?

Przeczytajcie sami. Nie chcę zdradzać zbyt wiele . :-)

Ocena 4/6

3 komentarze:

  1. Jakoś szczerze mówiąc opis w ogóle mnie nie zaciekawił i chyba sobie odpuszczę;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeżeli będzie okazja przeczytam :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Miravelle, poprawię się z tymi opisami. Obiecuję . :-0

    OdpowiedzUsuń