środa, 14 grudnia 2011

Nicholas Sparks , Anioł Stróż


Autor: Nicholas Sparks
Tytuł: Anioł Stróż
Wydawnictwo: Albatros
ISBN: 978-83-7659-683-9
data wydania: 26-05-2011
wymiary: 140x200 mm
oprawa: Miękka
liczba stron: 464


Julie Barenson została wdową w wieku dwudziestu pięciu lat Jej mąż Jim zmarł z powodu guza mózgu.
W Boże Narodzenie rok po jego śmierci Julie otrzymuje dziwną przesyłkę – doga niemieckiego , któremu nadała imię Śpiewak. Psa tego otrzymała od Jima. Do przesyłki dołączony był list od zmarłego męża.
Mijają cztery lata . Julie postanawia zacząć układać sobie życie na nowo. Pomagają jej w tym przyjaciele, a zwłaszcza nieśmiały Mike. Julie zaczyna umawiać się na randki. Co dziwne - pies reaguje ostro na każdego mężczyznę mającego względem Julie poważne zamiary.
Na wszystkich z wyjątkiem Mike’a.
Pewnego dnia kobieta poznaje Richarda. Ujmuje on Julie swoim urokiem osobistym.Jest przystojny , inteligentny, szarmancki. Zaczynają się spotykać. Jednak Julie nie potrafi go obdarzyć ciepłymi uczuciami. Zakochuje się w swoim przyjacielu. Opętany zazdrością Richard jednak nie ma zamiaru zrezygnować ze swoich marzeń o wspólnej przyszłości z Julie.
Ciekawie opowiedziana historia wciąga czytelnika szybko. Dialogi są barwne , chwilami zabawne. Postacie kreślone wprawną ręka autora. Czytając mamy okazję zastanowić się nad tym jak wydarzenia z dzieciństwa wpływają na nasze życie. Tajemnice z życia Richarda zmieniają życie dziewczyny w koszmar...
W powieści świetnie łączą się dwa wątki : miłosny z sensacyjnym. Wątek sensacyjny , moim skromnym zdaniem świetnie napisany. Trudno mi było oderwać się od książki.
Po przeczytaniu pierwszych stron książki pomyślałam ,że przypomina nieco filmy familijne wyświetlane podczas świąt Bożego Narodzenia . Samotność , święta , list , pies...
W trakcie czytania zupełnie zmieniłam zdanie o tej lekturze.
Podoba mi się jej przesłanie .

Ludzie , którzy nas kochają i których my kochamy nigdy nie odchodzą , zawsze są przy nas ,w naszych sercach . Także po to , by nas chronić ... niekiedy przed nami samymi .

„I nie obawiaj się. Gdziekolwiek się znajdę, będę Cię strzegł. Zostanę twoim aniołem stróżem, kochanie. Możesz mi zaufać, postaram się, żebyś zawsze była bezpieczna."To bardzo dobra powieść.

Moja ocena 6/6

3 komentarze:

  1. Ogromnie się cieszę, że tak wysoko oceniłaś tę książkę, gdyż ja początkowo wahałam się czy sobie ją kupić w prezencie na święta, ale jednak kupiłam. Zamierzam przeczytać ją w wolnej chwili i już się cieszę, że czeka mnie emocjonująca lektura.

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię Sparksa...muszę dołączyć do listy chcę przeczytać, pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie czytałam jeszcze ani jednej książki Sparksa,ale koniecznie muszę to nadrobić!

    OdpowiedzUsuń